Przejście do sekcji:

Treść strony - Projekt "Droga do aktywności"

Projekt "Droga do aktywności"

W dniu 29 października 2022 roku odbyło się piąte spotkanie w ramach projektu „Droga do aktywności” dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Warsztaty uczestników projektu odbyły się pod tytułem: „Warsztat robienia karmników, rozpoznawanie zbóż, przygotowanie kul do karmienia ptaków, opieka nas karmnikiem”.

Spotkanie prowadzone było przez terapeutę zajęciowego, który w interesujący sposób wprowadził uczestników w świat drewna, konstrukcji karmika i sposobie jego użytkowania. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego składania karmików, przy użyciu śrubokrętów, wkrętów i wkrętarki. Aktywność uczestników okazała się być nieoceniona, zręcznie operowali narzędziami i zmyślnie budowali konstrukcje. Zajęciom towarzyszyły rozmowy o rodzajach pokarmów dla ptaków. Wspólnie też przygotowaliśmy kule do karmienia ptaków. Efektem zajęć była wspólna integracja, nabycie ciekawej wiedzy, opowieściach o tym co się wydarzyło w ich życiu od czasu ostatnich zajęć. Uczestnicy stworzyli grupę znanych sobie ludzi i chętnie się ze sobą spotykają.

Osoby z otoczenia uczestniczyły w zajęciach pod tytułem ”Jak dbać o wzajemne relacje w rodzinie, jak rozmawiać z dziećmi, z mężem, z żoną, jak znaleźć czas na relaks i pasje, kiedy wyjść na spotkanie ze znajomymi, skoro tyle obowiązków wokół chorego dziecka, jak czerpać radość z seksu, jeśli człowiek obawia się czy nie spłodzi kolejnego potomka”, prowadzonych przez psychologa.

W ostatnią sobotę listopada spotkamy się po raz ostatni w ramach projektu „Droga do aktywności”. 

  • materiały do budowania karmników
  • 5 osób rozmawiające o budowie karmników
  • osoba niepełnosprawna używa wkrętarki przy pomocy 2 osób
  • osoba niepełnosprawna używa wkrętarki przy pomocy terapeuty
  • 4 osoby budują karmnik
  • zdjęcie grupowe uczestników projektu

Wróć

Przejdź do początku strony