Przejście do sekcji:

Treść strony - Gmina Obrowo szacuje zapotrzebowanie na węgiel

Gmina Obrowo szacuje zapotrzebowanie na węgiel

W związku z prowadzonymi przez parlament pracami nad projektem ustawy o sprzedaży węgla przez samorządy, przystępujemy do oszacowania potrzeb naszych mieszkańców w tym zakresie. Zgodnie ze wskazaniem rządu planujemy przystąpić do dystrybucji węgla.

Prosimy zatem o zgłaszanie do dnia 7 listopada br. (poniedziałek) nam chęci zakupu węgla oraz ilości, jaką będą chcieli Państwo zamówić. Zapotrzebowanie można zgłaszać na kilka sposobów:

  • przez prosty formularz, który znajduje się pod linkiem - kliknij tutaj
  • telefonicznie u p. Krystyny Balewskiej nr tel. 56 678 60 22 wew.121 lub kom. 722 222 266;
  • osobiście – pokój nr 8 w Urzędzie Gminy Obrowo, ul. Aleja Lipowa 27, Obrowo.

Zgłaszając zapotrzebowanie telefonicznie lub osobiście, należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu, ilość i rodzaj paliwa stałego (groszek lub orzech), którego kupnem jesteśmy zainteresowani.

Prosimy pamiętać, że:

Na dziś nie są znane szczegóły ustawy ani szczegóły rozporządzeń do niej. Znany jest tylko projekt ustawy, który znajdą Państwo pod tym linkiem  Zgodnie z nim samorządy będą mogły kupić węgiel od importerów za maksymalnie 1,5 tys. zł za tonę i sprzedać mieszkańcom po nie więcej niż 2 tys. zł za tonę. Różnica w postaci 500 zł (za tonę) to środki na pokrycie kosztów dystrybucji węgla przez gminy, np. koszty transportu. Limity dotyczące zakupu węgla zostaną ujęte w rozporządzeniu do ustawy. Obecnie jest mowa o 1,5 tony do 31.12.2022 roku oraz 1,5 tony po 01.01.2023 r. dla osoby, której przysługuje dodatek węglowy.

Przejdź do początku strony