Przejście do sekcji:

Treść strony - Bezpłatna wypożyczalnia internetowa sprzętu rehabilitacyjnego

Bezpłatna wypożyczalnia internetowa sprzętu rehabilitacyjnego

Bezpłatnej wypożyczalnia internetowa sprzętu rehabilitacyjnego założona przez Fundację Eco Textil funkcjonuje od 2019 roku.

 W asortymencie bezpłatnej wypożyczalni internetowej znajdują się m.in.:

  • specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne – są one w pełni sterowane elektrycznie. Stabilna konstrukcja łóżek i wiele funkcjonalności sprawia, że stanowią cenną pomoc w procesie leczenia schorzeń ortopedycznych i rekonwalescencji pacjentów. Każde łóżko wyposażone jest w dwa materace – piankowy i przeciwodleżynowy oraz barierki zabezpieczające, podnoszone i opuszczane za pomocą jednego przycisku.
  • rowery trójkołowe, umożliwiające jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Rowery są dostępne w trzech rozmiarach – dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. 
  • wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, mającym problem z samodzielnym poruszaniem się. 
  • kule ortopedyczne wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu i pomagają w utrzymaniu równowagi. 
  • balkoniki rehabilitacyjne ułatwiają chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego. 

Oprócz wypożyczalni internetowej na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 210 wypożyczalni stacjonarnych.

Sprzęt dostępny jest całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna zapisać się na listę wypożyczających dostępną na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Sprzęt będzie wypożyczany na określony czas – 2 miesiące, 3 miesiące lub pół roku z możliwością przedłużenia. Wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu. 

Przejdź do początku strony