Przejście do sekcji:

Treść strony - Do końca sierpnia możesz złożyć wniosek o dofinansowanie wózka inwalidzkiego

Do końca sierpnia możesz złożyć wniosek o dofinansowanie wózka inwalidzkiego

Wózek lub skuter o napędzie elektrycznym czy sprzęt elektroniczny – do 31 sierpnia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd”. Nie warto zwlekać!

Tegoroczny budżet programu „Aktywny samorząd” – to blisko 182 mln zł. Dzięki temu każda osoba spełniająca określone warunki będzie mogła liczyć na pomoc m.in. w likwidacji uciążliwych barier ograniczających jej aktywność zawodową i społeczną.

Budżet przeznaczony na realizację programu pozwolił zwiększyć kwoty dofinansowań do zakupu:

  • wózka o napędzie elektrycznym (do 25 tys. zł), skutera o napędzie elektrycznym (do 7,5 tys. zł)
  • na zakup sprzętu elektronicznego.
  • Do 10 proc. zmniejszono wymagany udział własny przy ubieganiu się o dofinansowanie do zakupu sprzętu elektronicznego dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i dysfunkcją wzroku
  • do 25 proc. – udział własny przy dofinansowaniu zakupu skutera o napędzie elektrycznym lub napędu elektrycznego do wózka.

Wniosek szybko złożysz przez internet

Wnioski można składać za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia www.sow.pfron.org.pl. To spore ułatwienie dla osób z niepełnosprawnościami – wniosek złożą bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać z pomocy kreatora wniosków, infolinii, punktów konsultacyjnych czy mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej.

Przejdź do początku strony