Przejście do sekcji:

Treść strony - Marzenie Adama z Dobrzejewic

Marzenie Adama z Dobrzejewic

Adam Łyszczarczyk z Dobrzejewic marzy o quadzie. Chłopiec jest niepełnosprawny, choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Czterokołowy quad nie tylko sprawiłby mu dużo radości. Pozwoliłby mu na szybsze poruszanie się po wsi i gminie.

14-letni Adam Łyszczarczyk z Dobrzejewic jest niepełnosprawny. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce i jest ograniczony ruchowo. Chłopiec jest jednak bardzo samodzielny: na tyle, na ile pozwala mu choroba, porusza się po wsi i gminie na wózku inwalidzkim. Spotyka się ze znajomymi, korzysta z internetu, próbuje być niezależny. – Moim marzeniem jest jazda na quadzie. Na rowerze ani na motorze nie mogę jeździć, dlatego chciałbym quada na cztery koła – mówi Adam.

Chłopiec założył więc zbiórkę na portalu pomagam.pl i prosi o wpłaty. Dotąd wsparło ją kilkanaście osób, które łącznie wpłaciły 1200 złotych. Tymczasem czterokołowy quad, o jakim marzy Adam, kosztuje ok. 4 000 złotych.

- Chcielibyśmy, aby znalazła się również osoba, która pomagałaby chłopcu w korzystaniu z quada i najlepiej towarzyszyła mu w przejażdżkach – mówi Renata Kwiatkowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie. – Mama ani bliscy Adama nie mają takiej możliwości, zwłaszcza że mama chłopca ma pod opieką ma jeszcze jedno niepełnosprawne dziecko.

 

link do zbiórki

  • project_130137_1595076291
Przejdź do początku strony